Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

24 lutego 2023

Dowiedz się, gdzie kupić wewnętrzne okiennice.

Urządzając wnętrza, sporadycznie przeznacza się wiele uwagi na okna. Przeważnie wybiera się szablonowe rozwiązanie, czyli firany i zasłony, które niekiedy łączone są z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Nadrzędną właściwością shuttersów (czy też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, w zależności od fantazji domowników. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Okiennice ozdobne shutters instaluje się z reguły na oknach, jakkolwiek rewelacyjnie sprawdzą się również na drzwiach bądź w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w w Europie domach wykorzystuje się w dalszym ciągu dość rzadko, ale większość z pewnością w kinie lub w telewizji, bowiem tego typu okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Nowej Zelandii oraz RPA.

Zalety shuttersów

Prócz tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters rewelacyjnie wyglądają, mają one też pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można kontrolować użycie padającego światła: latem powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na przeważającej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niezmiernie atrakcyjny wygląd, a więc podnoszą wartość nieruchomości. Wypada też podkreślić, że okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez użycia sznurów, co rodzice małych dzieci czy właściciele psotliwych zwierząt, które mogłyby zaplątać się dyndające żyłki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]