Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

29 marca 2024

Małe dekoracje z kamienia i minerałów od wieków znajdują swoje miejsce w naszych domach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po Polsce, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Sporadycznie jednakże są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą jako pospolite ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować obiekty używane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są sprzedawane w kilku barwach

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód dostosujemy je do aranżacji mieszkania, ponieważ są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikalna, ponieważ nie ma kamieni o identycznej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. kuli lub piramidy.

Lampa solna – przy niej łatwiej się uspokoisz

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy generowania anionów, równoważących te generowane przez otaczająca nas elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. osobom borykającym się z astmą czy alergią. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest przyjemne i kojące, stąd zaleca się używanie ich ludziom cierpiącym na brak snu albo stres, gdyż dzięki nim można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a płaskie bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w dekoracji mieszkań, jak również gastronomii.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]