W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety okienne dzień i noc?

18 stycznia 2019

Rolety dzień i noc są jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To też świetny pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, sypialni lub gabinetu, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a innych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Dobrze dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wiele światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może zakłócić spanie lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się również w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoratywną. Bogata kolorystyka i nowoczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.