Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

21 grudnia 2023

Dowiedz się więcej o ozdobnych okiennicach.

Projektując wystrój domu, z rzadka przeznacza się wiele uwagi na wyeksponowaniu okien. Zazwyczaj decyzja pada na standardowe aranżacje, a więc zasłony i firany, które niekiedy łączone są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice dekoracyjne typu shutters

Nadrzędną cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się, dzięki czemu można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu mieszkańców. Wytwarza się je z płyt pilśniowych, z drewna, jak również PCV. Okiennice ozdobne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach spotyka się nadal sporadycznie, ale większość z nas z pewnością rozpoznaje je z telewizji czy kina, gdyż te okiennice są często stosowane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Australii czy RPA.

Dlaczego warto postawić na shuttersy?

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters wspaniale się prezentują, mają one też praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem uniemożliwiać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – utrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne dobrze komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i nie ma zwykle problemów, aby umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje oraz montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niesłychanie wytworny wygląd, zatem podwyższają wartość domu. Należy też podkreślić, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez wykorzystania żyłek, co posiadacze psotliwych psów i kotów czy rodzice dzieci, które zagmatwać dyndające sznurki, uznają zapewne za duży atut.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]