Stolik kawowy – praktyczny i estetyczny element salonu

18 października 2020

Odpowiedni stolik kawowy musi być estetyczny w użyciu oraz funkcjonalny. Trzeba też pamiętać, iż stanowi on niebanalny element wystroju pokoju dziennego. W zależności od naszych wymagań możemy przebierać wśród licznych rodzajów stolików. Który jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak dobrać właściwy stolik kawowy do salonu?

Przy wyborze stolika trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń salonu? Czy podczas picia kawy lubimy poczytać książki lub czasopisma? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w dobraniu stolika do indywidualnych potrzeb.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem uda się nie tylko maksymalnie zaplanować niedużą powierzchnię salonu, ale też bez trudu zadbać o jego czystość. Warto zastanowić się również zakupem modelu ze zsuwanym blatem.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, warto zastanowić się nad kupnem stolika z okrągłym blatem, który zajmuje mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Kreatywnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w postaci tacy, które są nie tylko wygodne, ale i wspaniale się prezentują.

Popularnością cieszą się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, by wsuwać je pod siebie. Oprócz tego stoliki w formie plastra miodu można bez ograniczeń komponować z dowolną ilością modułów. Natomiast osobom, które lubią pijać kawę z gośćmi, rekomenduje się ławy lub stoliki z opcją rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik o owalnym blacie będzie dobrym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to można rozważyć kupno stolika DIY (Do-It-Yourself), na przykład wykonanego z europalet. Niebanalnym pomysłem jest zastosowanie drewnianego pnia czy zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Stolik do kawy powinien znajdować się na wysokości siedziska, a więc około 50 centymetrów. Jeśli planujemy umieścić go z boku fotela, to optymalnie powinien sięgać do podłokietnika.