Środki do impregnacji drewna na zewnątrz – rodzaje i zastosowanie

6 maja 2020

Jeśli szukasz wosku do podłóg, odwiedź ten adres

Środki do ochrony drewna to preparaty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i dlaczego powinno się ochronić nimi meble?

Wykorzystanie środków do ochrony drewna

Drewno jest materiałem tworzącym we wnętrzu przytulną atmosferę. To surowiec często wykorzystywany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody). Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna chronią surowy materiał przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki, a także wiele innych elementów. Tymczasem środki używane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Starannie zestawione składniki zawarte w impregnatach powodują, iż podłoga jest znacznie bardziej wytrzymała na uszkodzenia i zużycie. Warto jednak pamiętać, iż drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]