Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

12 września 2019

Szukasz środków do dezynfekcji powierzchni? Sprawdź verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość różnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są używane? Kiedy należy się w nie wyposażyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich skład

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników mogących mieć negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W skład środków antyseptycznych z reguły wchodzi kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, jak również mnóstwo innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych środków należą żele, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki odkażające – przeznaczenie

Środki odkażające wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, na stołówkach, w kuchniach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu maszynek do mięsa, krajalnic, blenderów, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]