Sklep internetowy z roletami – znajdź rozwiązanie dla swojego mieszkania

17 stycznia 2019

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale również pozwala to regulować ilość światła docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Zwykle do zakrywania okien korzystamy z zasłon i firanek, jednak w ostatnich kilkunastu latach wybieramy rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych czy ściennych. W większości z nich kupimy także wszystkie niezbędne akcesoria, tj. karnisze metalowe, wsporniki ścienne i sufitowe, rozety oraz kółka z żabkami. W jednym miejscu będziemy mogli dobrać pełen zestaw konieczny do założenia rolet. Natomiast to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić przemyślane zakupy. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niewielkich oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich łatwo osiada kurz, gdyż wykonywane są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod kontrolą

Do regulacji dopływu światła do pokoju posłużą rolety dzień i noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w salonie, biurze, pokoju dziecięcym, a także w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z tworzywa nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – jak zamawiać

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i często zdarza się, że rolety w rozmiarach oferowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, żeby dobrze zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to fachowcom.