Rodzaje i zastosowanie płytek ceglanych

24 listopada 2018

Elewacja domu jest szalenie istotna z co najmniej 2 pobudek. Po pierwsze – ochrania konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i skrajnymi temperaturami. Po drugie zaś znacząco ma wpływ na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu własnego charakteru. Jest to jeden z najlepszych powodów, by wybór materiału na elewację odpowiednio przeanalizować i postawić na najlepszą opcję. W szczególności godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu opłaca się na nią zdecydować?

Cechy klinkierowej płytki elewacyjnej

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny wyróżniają się głównie doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Następna zaleta płytki klinkierowej to duża odporność na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w najmniej przychylnych warunkach. Warto pamiętać również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale się prezentują, a różnorodność dostępnych w sklepach deseni pozwala dobrać właściwy model do nowoczesnych i wiekowych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane współcześnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

W sprzedaży dostępne są 2 rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wytwarzane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nich wzorowane. Płytki z okładziny, dzięki prostemu, minimalistycznemu wyglądowi, wykorzystuje się przede wszystkim w nowoczesnych budynkach.