Niechciane napisy na murach? Użyj środka do usuwania farby

18 marca 2019

Więcej o środkach do czyszczenia elewacji na verdeavis.pl

W ostatnim czasie problem pojawiania się malunków na murach i ścianach budynków znacznie się nasilił. Z reguły przybierają one postać napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto zazwyczaj hasła te niosą treści rasistowskie lub obcesowe. Nic zatem dziwnego, iż administratorzy lub właściciele budynków robią wszystko, żeby usunąć je z elewacji. W tym celu najczęściej postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednakże pochłania mnóstwo pracy i jest całkiem kosztowne. Inną opcją jest użycie środka do usuwania farby.

Jak działa środek do mycia elewacji?

Działanie takich preparatów opiera się na aktywnych czynnikach rozpuszczających komponenty najpopularniejszych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich charakterystyczna kompozycja sprawia, iż preparaty tego typu umożliwiają mycie nawet bardzo chropowatych elewacji. Dobre preparaty do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla otoczenia oraz ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na elewację budynku – w tym celu należy skorzystać z wałka bądź dużego pędzla. Po co najmniej 60 minutach środek należy usunąć myjką ciśnieniową lub spłukać wodą.

Dla kogo środki do czyszczenia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej winien być na wyposażeniu wszelkich ekip czyszczących, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, ponieważ to zwłaszcza elewacje niestrzeżonych budynków są narażone na ataki wandali. Niewielkie opakowanie preparatu przyda się również właścicielom sklepików, firm czy domów jednorodzinnych. Nabycie środka do mycia elewacji to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian po raz kolejny istotna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas niezbędny do zrealizowania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]