Namiot magazynowy – alternatywa dla murowanych hal

26 listopada 2018

Rozwój prowadzonej działalności zwykle wiąże się z koniecznością zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić problemów, to mogą one pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa składów. Istnieją jednak skuteczne metpdy na to, by zrobić to niskim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. W takich sytuacjach warto postawić na magazyny namiotowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczne magazyny namiotowe

Aby móc cieszyć się z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on mieć stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem instalacji jej poszczególnych części. Szczególnie istotne okazują się cechy materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być odporny na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, śniegu oraz wiatru. Przydatnym elementem wyposażenia jest poza tym system zapobiegający skraplaniu się wody we wnętrzu namiotu.

Magazyn namiotowy – wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia wybór obiektu odpowiedniego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można rozbudować bazę magazynową, łącząc kilka namiotów w jeden obiekt za pomocą dedykowanego systemu.