Mydło dezynfekujące – zastosowania
30 września 2019
Jeśli chcesz kupić preparat do dezynfekcji rąk, powinieneś odwiedzić ten adres
Aż pięć milionów komórek drobnoustrojów może bytować na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni rąk. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach roznoszą się bakterie, pasożyty i wirusy wywołujące bardzo poważne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Na co dzień to wystarczający wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie użycie dużo efektywniejszych środków.
Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania
Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w różnych sferach życia. Regularnie używane jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, gabinetach dentystycznych i przychodniach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu dań z jajek, mleka oraz mięsa (głównie drobiowego), ponieważ te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.
Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk
Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o związki likwidujące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują również pod postacią żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do uruchamiania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.
Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice
Mob.: +48 783-332-495
E-mail:
[email protected]