Mobilny pawilon handlowy – wytrzymały i łatwy w montażu

6 marca 2019

Pawilony są przydatne w każdym przedsiębiorstwie zajmującym się handlem. Stanowią przedłużenie sklepu stacjonarnego albo też mogą być głównym miejscem sprzedaży. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się w czasie giełd i podobnych imprez, a ponadto, ze względu na mobilność i szybki montaż, mogą być stosowane na przykład do handlu w miejscowościach letniskowych lub na sezonowych wyprzedażach. By pawilon handlowy dobrze pełnił swoje zadania, powinien być odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkownika. Na co zatem zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Pawilon handlowy – jak dobrać?

Producenci sprzedają rozmaite typy przenośnych pawilonów handlowych. Każdy z nich zalicza się do jednej z dwóch grup – pawilonów namiotowych lub ze sztywnymi ścianami. Te ostatnie wykonywane są na przykład z płyty obornickiej bądź drewna. Charakteryzują je względnie szybki montaż, jednakże ich mobilność jest dużo mniejsza niż pawilonów namiotowych. Są też od nich o wiele droższe, przez co zalecane są raczej do punktów stacjonarnych. Ponadto, mogą pełnić funkcję kiosków, kas biletowych bądź portierni.

Pawilon namiot – dlaczego warto go używać?

Jeżeli pawilon handlowy ma być często przenoszony lub priorytetem są dla nas koszty, najlepszą opcją będzie pawilon namiot. Wbrew pozorom, tego typu konstrukcje cechuje duża trwałość, która jest wynikiem zastosowania do ich produkcji najwyższej jakości tworzyw. Zarówno rury, z których wykonane są szkielety, jak i powłoki, wykazują odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. To powoduje, że namiotowe pawilony handlowe, o ile będą odpowiednio konserwowane, posłużą wiele lat – także przy częstej eksploatacji.