Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

20 maja 2019

Listwy drewniane znajdziesz na www.balticwood.pl

Z pozoru są mało ważnym detalem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli oraz chronią najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, by nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się ze stylowymi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]