Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

25 czerwca 2023

Zobacz shuttersy w salonie na skyshutters.pl/realizacje/.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się najczęściej z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednak ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować także w polskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w licznych przypadkach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są istotne, bo to w salonie ludzie spędzają sporą część dnia oraz podejmują tu gości. Z tego powodu warto zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale również komfortowe. Swoboda ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co umożliwia np. częściowe jego ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego przyciemnienie, gdy chcemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed hałasem

Możliwość kontroli wnikania promieni słonecznych do pokoju jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak z jeszcze innego powodu – z ich pomocą można efektywnie kontrolować temperaturę pokoju, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów zimą o wiele dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Do tego okiennice typu shutters skuteczniej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Zbiera się na nich mniej kurzu aniżeli w plisach firan, a ich konserwacja jest wyjątkowo prosta i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się także w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]