Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

14 maja 2019

Więcej o kontenerach na odpady na http://bit.ly/2IqFNkZ

Kontenery na odpady specjalne powinny cechować się dużą trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Dlaczego warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady niebezpieczne, płynne, sypkie, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone pokrywą z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą wylewanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą mocowania do asekuracji ładunku.

Kontener na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały sypkie mogą też posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą również kontenery otwarte wykorzystywane do transportu i przechowywania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]