Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

16 listopada 2020

Więcej szczegółów o kapsułki Nespresso zamienniki uzyskasz tutaj.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych zwolenników. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele renomowanych firm.

Czy można nabyć zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance robusty i arabiki. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Firenze, Roma, Venezia i Trieste. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty prażonych orzechów, czekolady czy orzechów laskowych. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso też od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza także rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Vanilla, Chocolate, Hazelnut oraz Carmel.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów zawierają zwykle 10 szt kawy w kapsułkach. Jednakże dla klientów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma obawy, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]