Jak zamontować rolety ścienne wewnętrzne?

10 lutego 2019

Marzysz o roletach w swoich pokojach, ale nie jest to możliwe, bo nie da się ich umocować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla ludzi w Twojej sytuacji wymyślono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na suficie bądź ścianie. W jakich sytuacjach warto kupić ten model rolety? Kiedy rolety ścienne wewnętrzne najlepiej spełnią oczekiwania?

Gładkie rolety ścienne

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant wykonany z gładkiego materiału. Ten typ rolety ma najczęściej półzaciemniający poziom. Przepuszcza ona część światła do wnętrza, a jednocześnie osłania przed przesadnym rozgrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Atutem takich rolet jest nieskomplikowana instalacja na ścianie albo suficie. W porównaniu do rolet okiennych nie wymagających śrub, wiercenia ani szczególnych zdolności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wykonania 2-ch otworów, które utrzymają rolkę rolety.
Inną, istotną różnicą między roletami ściennymi a okiennymi, jest odstęp szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym bardziej osłania przed nagrzewaniem i światłem gwarantuje. Rolety ścienne są mocniej odsunięte od szyby niż rolety okienne, z tego powodu zaleca się instalować je w pokojach, gdzie powinno wpadać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej wariant dzień noc. Tutaj stopień przepuszczalności światła jest zależny od gęstości splotu tkaniny oraz gramatury materiału, z którego wykonano roletę. Rolety dzień i noc typu zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich niepowtarzalny charakter, dzięki konstrukcji z poprzecznych pasków, powoduje, że pasują do nowoczesnych, stylowych wnętrz. Rolety dzień i noc wytwarza się w wersji okiennej i ściennej. W zależności od potrzeb czy typu okna można wybrać jedną z tych opcji. Taki rodzaj rolety polecamy w szczególności do nietypowych okien, złożonych z kilku kwater.