Gdzie najlepiej sprawdzą się blachy dachowe?

27 kwietnia 2020

Zamów blachy na dach

Blachy na dach to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Rzecz jasna duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jedno- i wielorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co istotne, naprawdę mocne.

Blachodachówki – cechy i zalety

Blacha na dach produkowana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Należycie dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one swoją estetykę nawet po latach od założenia. Żeby jednak cieszyć się tymi zaletami, blachy na dach powinno się nabywać w sprawdzonych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blachodachówka, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy renowacjach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy wznoszeniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08