Dlaczego warto czytać książki i gdzie najwygodniej je kupować?

20 listopada 2022

Aktualny asortyment sklepu z książkami poznasz na https://bit.ly/3xLMPbW.

Czytanie książek wzbogaca życie i jest fenomenalną odskocznią od codziennych kłopotów. Mimo rozpowszechnienia się w ubiegłym wieku mocnej konkurencji jakimi są telewizja, internet i kino, książki nadal będą stanowić ważny element naszego życia, bo nawet obecnie rodzice z reguły starają się, by ich maluchy dużo czytały.

Co daje codzienne czytanie książek?

Obecnie książki nie są najtańszym hobby, przede wszystkim z tej przyczyny, że po pandemii z 2020 roku cena papieru dostrzegalnie się podniosła. Lecz nie znaczy to, że warto przestać kupować tradycyjne książki, całkiem zrezygnować z czytania i czerpać przyjemność jedynie z telewizji. Ciężko wypunktować wszelkie korzyści jakie niesie regularne poświęcanie czasu lekturze. Lektura przed spaniem pozwala łatwiej się odstresować i przynosi oczom odpoczynek od negatywnego działania niebieskiego światła wydzielanego przez wszechobecne ekrany telewizorów, komputerów oraz smartfonów. Daje to dobry sen, a w rezultacie także ogólnie lepsze zdrowie. Częste czytanie książek to również fenomenalna metoda na poznanie nowego słownictwa, a więc łatwiejsze radzenie sobie w kontaktach z innymi ludźmi w bezpośredniej rozmowie oraz na piśmie. Książki poszerzają także horyzonty, ponieważ pozwalają poznać przekonania i pojmowanie świata ludzi z odległych kręgów religijnych, politycznych lub kulturowych.

Hurtownie książek i księgarnie online – w nich zamówisz publikacje mniej znanych pisarzy

Nie tak prosto jest dziś kupić książki w sklepie stacjonarnym. Mniejsze rodzinne księgarnie bankrutują ze względu na bardzo wysokie koszty ich prowadzenia. Natomiast sieci marketów na swoich półkach oferują tylko powieści modnych autorów, bo jest to produkt, który zawsze znajdzie odbiorcę. Pasjonatom niszowych publikacji, wciąż szukającym nowinek i radujących się z lektury twórczości mniej znanych autorów, pozostają zakupy w internetowych księgarniach, często oferujących również sprzedaż w hurcie. Zakup książek w sieci jest niezwykle wygodne i zazwyczaj o wiele bardziej ekonomiczne. Księgarnie internetowe regularnie dają spore rabaty (nawet na nowe publikacje), mają w asortymencie powieści z niszowych wydawnictw i bardzo często przy zakupach powyżej ustalonej kwoty oferują bezpłatną wysyłkę.

Nasze dane adresowe:
Księgarnia internetowa Motyle książkowe
Zwrotnicza 6
01-219 Warszawa