Czy rolety dzień noc i zasłony mogą stanowić zgrany duet?

1 marca 2019

Podczas urządzania pokoi stoimy przed decyzją: zasłony, żaluzje czy rolety? Czy zdarzają się sytuacje, gdy te komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – będą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak wygląda sprawa z firankami? Specjalnie dla Ciebie obejrzeliśmy wiele inspiracji wnętrzarskich i teraz będziemy starać się udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z firankami oraz zasłonami?

Rolety dzień i noc i firanki – czy to współgra?

Na stronach internetowych poświęconych wnętrzarstwu zauważyliśmy kilka propozycji aranżacji pomieszczeń zgodnie z tym pomysłem. Rolety – dzień noc bądź klasyczne gładkie – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym wnętrzu: kobiecej sypialni, salonie czy dziecięcym pokoju, oprócz rolety masz możliwość także w oknie zawiesić firanki. Jaki kolor? Przy wzorzystej albo intensywnej rolecie postaw na firankę w kolorze białym, jasnoszarym bądź kremowym. Roleta jest monochromatyczna i jasna? Firanka może być w mocniejszej barwie. Urozmaici to pokój i będzie stanowić dopełnienie lub kontrast do znajdujących się tam mebli, dywanu, poduszek i pomniejszych bibelotów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

W czasie naszych poszukiwań odkryliśmy także mnóstwo sugestii zgrania rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tej samej gamie kolorystycznej (np. szarości, brązie, beżu, bieli). Inna propozycja to rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona i stonowana roleta – przy czym deseń zasłony wybierz tak, żeby pasował do stylu pokoju (dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy, modne kropki, romantyczne kwiaty). Ostatnia sugestia bazuje na przeciwieństwach. Intensywna roleta – żółta, niebieska, zielona – oraz delikatna zasłona: biała, szara, beżowa. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z firankami lub zasłonami to ciekawy sposób na urządzenie wnętrza. Masz odwagę wypróbować ten modny duet u siebie?