Części do samochodów francuskich – co najczęściej ulega awarii

14 stycznia 2020

Dowiedz się więcej o częściach do samochodów francuskich

Auta francuskich producentów należą do najczęściej nabywanych przez kierowców z Polski. Są lubiane w głównej mierze ze względu na szeroką dostępność – zarówno jeśli idzie o same samochody, jak i przeznaczone do nich części zamienne – oraz przystępną cenę. Szczególnie popularnymi w Polsce francuskimi markami są Peugeot, Renault oraz Citroen. Znacznym uznaniem cieszą się także samochody firmy Dacia, która, aczkolwiek wywodzi się z Rumunii i właśnie tam znajdują się zakłady produkcyjne, przynależy do marki Renault. Ogromna popularność tych marek w naszym kraju to świetny powód do tego, żeby powiedzieć, gdzie szukać części do aut francuskich.

Części do aut francuskich, które najczęściej wymieniamy

Jeśli chodzi o najczęściej wymieniane części do aut francuskich, na pierwszym miejscu wyliczymy oczywiście płyny eksploatacyjne i podzespoły zużywające się w warunkach normalnego użytkowania. Są to głównie opony i żarówki, klocki i tarcze hamulcowe, a także płyn hamulcowy, płyn chłodniczy oraz olej silnikowy i do skrzyni biegów. Ponadto każda marka – a wręcz każdy model – ma części, które bardzo często ulegają awariom. Mogą to być na przykład układ wydechowy, elementy układu zawieszenia, hamulce, zamki, oświetlenie lub silnik.

Jak wygodnie i szybko nabyć części do aut francuskich?

Część usterek można usunąć na własną rękę – o ile posiadamy niezbędne umiejętności – inne z kolei wymagają odpowiedniego sprzętu, spotykanego właściwie wyłącznie w serwisach. Natomiast nieważne, czy idzie o doposażenie warsztatu, czy może o naprawę auta, części do aut francuskich najlepiej zamówić przez internet, w sklepie zajmującym się sprzedażną części zamiennych danej marki.

Nasze dane adresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]