Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

17 listopada 2022

Więcej o blachach trapezowych na https://bit.ly/3apMlLy.

Blachy trapezowe tworzą mocne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się ostatnio bardzo popularny?

Trapez na dach – niedroga i wytrzymała blacha

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montowania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Budulec ten jest ceniony również z uwagi na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niewielką cenę materiału i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej wykorzystywana do kładzenia pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową utrzyma się w dobrej kondycji przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką wytrzymałością na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można położyć blachy trapezowe?

Blacha trapezowa świetnie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Korzystnie wygląda na budynkach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być również używana wszędzie tam, gdzie z najrozmaitszych względów nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Trapez na dach będzie też bez zarzutu prezentować się jako uwieńczenie składnic, wiat albo obiektów gospodarczych. Blachę trapezową dachowe dachową powinno się zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, iż materiał jest najwyższej jakości i spełni nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę kolorów blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. orynnowanie dachu.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08