Jak pozycjonować – nienaturalne linki przychodzące

4 listopada 2018

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszym powodem, przez który na portal internetowy może zostać założony filtr Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie odbiorców na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie nadmiernej ilości odsyłaczy kierujących internautów na naszą stronę internetową. Manipulują one miejscem witryny w wynikach wyszukiwania i tym samym łamią reguły uczciwego SEO ustalone przez koncern Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują w formie wpisów sponsorowanych przesyconych licznymi odnośnikami. Występuje też proces sprzedaży linków, co jest zakazane. Kiedy nieuczciwe metody zostaną odkryte, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się nagłym zmniejszeniem jej pozycji w wyszukiwarce, czasem aż o 30 podstron.

Która firma rozwiąże problem nienaturalnych linków przychodzących

Pamiętajmy, że jeśli na adres www będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o odtworzenie dobrej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie daje całkowitego powodzenia. Jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę pozbycia się problematycznych filtrów – zgłośmy się do profesjonalnej agencji SEO. Specjaliści automatycznie ustalą rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko doświadczonym firmom.