Urządzenia do oczyszczania powietrza – jak wybrać najlepsze?

19 października 2020

Nawet rezydentom niedużych polskich miejscowości doskwiera problem marnej jakości powietrza. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej tej części. Brak regulacji dotyczących domowych instalacji grzewczych, jak również sankcji za palenie w paleniskach szkodliwych materiałów (jak np. produkty z gumy czy plastiku) oraz trwający przez długi okres czasu brak zarządzeń dotyczących instalacji grzewczych, spowodowały duże zapylenie powietrza. Oddziałuje to negatywnie na zdrowie wszystkich Polaków. Czy można wobec tego zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym domu?

Oczyszczanie powietrza w paręnaście minut – to możliwe!

Kwestia oczyszczania powietrza to problem, który kraje rozwinięte muszą bezwzględnie rozwiązać, jeśli troszczą się o dobry stan zdrowia ich obywateli. Będzie to niewątpliwie długotrwały oraz uciążliwy proces. Zamiast jednak czekać, aż powietrze polepszy swoją jakość, można już w tej chwili samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Z wykorzystaniem domowych oczyszczaczy powietrza w parę minut można całkowicie odfiltrować cząsteczki pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), a także większość zarazków i wirusów, powodujących częstokroć poważne schorzenia. Zalety używania sprzętu do oczyszczania powietrza dostrzegają w szczególności osoby cierpiące z powodu uczuleń bądź astmy, ale i osoby zdrowe ekspresowo zauważą zbawienne oddziaływanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz sprzęt z najważniejszymi atestami

Rezydenci mocno rozwiniętych obszarów czy też zamieszkujący w pobliżu dróg szybkiego ruchu powinni zaopatrzyć się w oczyszczacze, które skutecznie uporają się z wysoką zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj w głównej mierze o wyłapanie cząsteczek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno też pozbyć się z niego nie tylko wirusów, zalążków grzybów i bakterii, ale także groźnego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszym otoczeniu w większej lub mniejszej kondensacji. Wybierając aparat do oczyszczania powietrza, należy zwrócić uwagę czy posiada ono istotne atesty.