Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura

20 listopada 2019

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie orzeźwienia nadają jony ujemne tworzące się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią niemiłe zapachy, oczyszczają powietrze oraz mają pomyślny wpływ na nasze środowisko i samopoczucie.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może nastąpić na skutek wyładowania elektrycznego, emitowania ekstremalnej ilości ciepła albo wpływu intensywnego pola magnetycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak kopiarki, ekrany czy laptopy, które emitują pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Proces jonizacji wykorzystywany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać niebezpieczne drobnoustroje i wirusy, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie chronicznego osłabienia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, zaleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w urzędach, szkołach, biurach czy przychodniach medycznych, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na realizowanych zadaniach.