Mikropigmentacja – na czym polega i komu się ją zaleca?

10 lipca 2022

Więcej informacji o mikropigmentacji włosów.

Zapewne szukając usług gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym wyobrażeniu mikropigmentacja to po prostu mniej używana nazwa popularnego wśród kobiet makijażu permanentnego. Tymczasem możliwość wykonania trwałego makijażu to zaledwie jeden ze sposobów wykorzystania tej techniki, która poza kosmetyką ma też zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja – tuszowanie bielactwa oraz łysiny

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się z reguły kobiety pragnące zaoszczędzić czas poświęcany każdego dnia na nakładanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak pragną się każdego dnia prezentować. Istnieje jednak także mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż wciąż jest zabiegiem estetycznym, ma ogromny wpływ na psychikę osoby, która się na nią decyduje. Od kilkunastu lat niezmiernie popularne jest stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze względów finansowych nie może sobie pozwolić duży odsetek ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala także zwiększyć stopień zadowolenia z własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne optyczne odtworzenie aureoli sutkowej czy tuszowanie bielactwa i blizn.

Mikropigmentacja głowy – czy daje rezultat na stałe?

Na pozór zabieg ten wygląda jak zwyczajna usługa tatuażu. Linergista lub linergistka, bowiem tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem dokonuje nakłucia naskórka i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny pigment. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy efekt nie jest stały i widoczny jest około 12 miesięcy. Co jest przyczyną tej różnicy? W trakcie mikropigmentacji pigment wprowadzany jest w płytsze warstwy skóry, tymczasem w procesie tradycyjnego tatuażu umieszcza się go głębiej. W konsekwencji wraz regeneracją zewnętrznych warstw skóry po kilku miesiącach barwnik powoli zanika. W związku z tym jeżeli intencją osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe ukrywanie przerzedzonych włosów lub łysiny, powinna ona mieć świadomość, że potrzebne będzie cykliczne ponawianie zabiegu w mniej więcej rocznych odstępach.

Nasze dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]