Maseczka jednorazowa – charakterystyka

24 maja 2020

Kup maseczkę jednorazową

Z początkiem 2020 r. na cały glob padł strach spowodowany ekspresowo rozprzestrzeniającym się nowym koronawirusem SARS-CoV-2, który przenosi się drogą kropelkową. W ciągu kilku tygodni zwiększyło się zatem zapotrzebowanie na przeróżne produkty ochrony osobistej, w tym na maski jednorazowe.

Dlaczego trzeba używać maskę jednorazową?

Poza płynem dezynfekcyjnym, jednorazowe maski są teraz najbardziej rozchwytywanym środkiem ochrony osobistej, pomocnym nie tylko pracownikom szpitali, ale również zwykłemu obywatelowi. Są niezastąpione w trakcie podróży do pracy oraz zakupów, a więc wszędzie tam, gdzie spotyka się większe skupisko osób nam obcych. Dlaczego warto je nosić? Maska jednorazowa przesłania nos oraz usta, co redukuje zagrożenie dotarcia patogenów do śluzówki. Powszechnie mówi się, że powinny ubierać ją w głównej mierze ludzie zarażeni, jednakże dla zdrowych również są one posiłkową barierą broniącą przed potencjalną stycznością z wirusami oraz bakteriami, które może rozsiewać osoba zakażona, nie manifestująca jeszcze oznak chorobowych.

Maseczka jednorazowa – wykonać ją samemu czy zamówić u producenta?

Prostą maskę jednorazową można uszyć samemu, ale najlepiej nabyć taką, wykonaną z materiałów filtrujących stosowanych w medycynie. Jednorazowe maseczki ochronne produkowane w zakładach wyróżniają się również lepszą solidnością oraz jakością. Istotnym elementem takich maseczek są powłoki składające się z filtru celulozowego. Mają one również wysoką gramaturę. Nawet jeżeli na krótkie wypady do sklepu postanowimy ubrać maseczkę jednorazową i tak użyjmy takiej, która nie powoduje otarć skóry i daje wygodę. Po wykorzystaniu maski postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta, by odpowiednio ją zutylizować.

Nasze dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]