Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego
15 października 2022
Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz maszynę do drenażu limfatycznego.
Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca ucisku.
Aparat do masażu limfatycznego – stymulacja krążenia limfy
W ostatnich latach fizjoterapeuci często używają aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród urządzenie uciska kończynę, stymulując tak cyrkulację chłonki. Jest mnóstwo zaleceń do wypróbowania masażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się również niezwykle popularna w świecie sportu, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.
Domowe urządzenie do masażu uciskowego
Sporo opcji zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby chętnie korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, za sprawą przenośnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez problemu można zabrać je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.
Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej ustalone z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, bowiem występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi choroby bakteryjne oraz wirusowe i niewydolność serca, które należy wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]