Leczenie pod opieką chirurga stomatologa
13 września 2018
Nie wszystkie schorzenia uzębienia możemy wyleczyć zwykłymi metodami. Jeśli okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w przypadku konieczności wykonania implantów lub mostów, uszkodzonych kości, znacznych uszkodzeń uzębienia i chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu guzy lub narośle. Jakie techniki są jednak stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, żeby zabiegi były bezbolesne, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?
Jak leczy chirurg stomatolog?
Niewątpliwie najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – także tych bardzo zniszczonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy chorych po złamaniach konieczne jest czasem odbudowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą nowotworów czy narośli – oraz regeneracją chorych tkanek.
Jak wybrać chirurga stomatologa?
Jak nietrudno stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych trudności. Warto zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze jest na pewno to, by stosował on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma również atmosfera w gabinecie oraz podejście stomatologa do pacjentów – dużo mówią nam na ten temat opinie dotychczasowych pacjentów, a te znajdziemy na przykład w internecie lub wśród bliskich.