Lasery wysokoenergetyczne – głęboka penetracja tkanek

10 marca 2020

Dowiedz się, gdzie nabyć laser wysokoenergetyczny

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która wykorzystuje silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do leczenia prawie wszystkich części ciała. Niejednokrotnie jest wykorzystywany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takich jak: achillodynia, naderwania wiązadeł czy skręcenia stawów. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu lumbago, dyskopatii szyjnej, haluksów oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]