Korekcja starczowzroczności – dostępne metody

13 stycznia 2022

Skieruj się na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/, aby znaleźć informacje o leczeniu presbiopii.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z często występujących procesów wynikających ze starości. Jej symptomem jest pogorszenie widzenia w bliży, co praktycznie przeszkadza w czytaniu książek, rozwiązywaniu krzyżówek, korzystaniu z telefonu komórkowego czy laptopa, a także realizowaniu wielu powszednich czynności. Presbiopia jest wynikiem zachwiania zdolności oka do akomodacji lub jej całkowitej straty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być przepisanie okularów, jednakże wywołuje to komplikacje. Szkła do bliży utrudniają widzenie dali, okulary progresywne w większości wypadków nie są tanie, a modele dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się wobec tego pozbycie się starczowzroczności w wyniku zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez przeszkód codzienne aktywności

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii pozwala uchronić się od wielu przeszkód przy wykonywaniu codziennych, najłatwiejszych czynności. Ludzie cierpiące na to schorzenie (warto podkreślić, że często pierwsze symptomy starczowzroczności pojawiają się już czterdziestce) mają problemy z pisaniem bądź korzystaniem z laptopa, jak również jazdą komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z rozkładów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (właściwie uniemożliwia przeczytanie ceny artykułu). Poza tym, przeciwnie do miopii, presbiopia nie jest rekompensowana przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego niewygodne. Trzeba też pamiętać, iż wada ta się nieprzerwanie pogłębia, a każde następne 2 lata lata przynoszą z reguły pogorszenie widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Leczenie presbiopii – eliminacja wady podczas pojedynczego zabiegu

Oprócz korekcji przy pomocy okularów, dostępne jest także leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność korzystania z okularów. Techniki jak np. PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, by podczas pojedynczego zabiegu w pełni uwolnić się od wady w obu oczach.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]