Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

21 kwietnia 2022

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego doradztwa optometrysty Kraków, zajrzyj na https://voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga skorygować problematyczne i w wielu przypadkach niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg nieinwazyjny i bezpieczny

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych albo okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekty pozwalające na leczenie nadwzroczności, starczowzroczności, jaskry, jak również szeregu rzadszych chorób. Niezwykle popularna jest laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest nieinwazyjna i bezpieczna, a pacjent prędko wraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie zatrudniony jest biegły zespół, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dobierze adekwatną metodę leczenia i usunie wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi, więc są w stanie wykryć nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych chorób, np. stożka rogówki. Innowacyjne metody jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź modelowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Poza tym specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest metodą konieczną w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, glaukomy i innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją zaćmy oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie również z innymi dolegliwościami, takimi jak ciałami obcymi w gałce ocznej oraz pozbyciem się kaszaków.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]