Jak stosować wlewy dożylne witaminy C

6 lutego 2019

Kwas askorbinowy to mikroelement o szerokim zastosowaniu, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Polecany jest szczególnie w okresach jesienno-zimowym. Od lat 60. znajduje jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo ciężkich chorobach. Przyjrzyjmy się zatem na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je praktykuje.

Dożylne wlewy witaminy C – bardzo duże stężenie

Witamina C jest składnikiem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z pożywienia), ponieważ inaczej nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować. Nowoczesna medycyna od lat sprawdza oddziaływanie witaminy C na terapię niebezpiecznych schorzeń – zapalenia stawów, cukrzycy oraz wielu innych. Naukowcy sprawdzają szczególnie działanie kwasu askorbinowego na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się udowodnić, że wprowadzenie alternatywnego leczenia może zapewnić znacznie lepsze wyniki leczenia. Wprowadzenie sporych dawek kwasu askorbinowego do ustroju to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracja od 10000 mg może pomóc zwalczyć mnóstwo niebezpiecznych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – kiedy zobaczę efekty

Metoda podawania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, niweluje niebezpieczeństwo pojawienia się efektów ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku zwykłych metod (np. doustnych). Efekty mogą być zdumiewające – cukrzyca cofnie się, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. To specjalista decyduje o kierunku terapii i ustala stężenie, ale żeby osiągnąć trwałe efekty, terapia musi potrwać około kilku tygodni.