Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

28 sierpnia 2018

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo wygodniejsze, ale także wykazują wiele innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Na czym opiera się implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczne zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – unikać bardzo ciepłych potraw, napojów wyskokowych oraz palenia papierosów. Ważne jest też stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują dyskomfort oraz obrzęk.

Implanty zębów – komu zlecić?

Implantologia wywiera ogromny wpływ na jakość życia pacjentów – z tego względu bardzo istotne jest to, aby znaleźć właściwego specjalistę. Jak jednak uniknąć przykrych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty na pewno znajdziemy ważne wskazówki.