Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

9 marca 2020

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów równie dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeżeli odpowiednio o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wytwarza się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to jedynie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się dużą trwałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest także to, że nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów zębowych?

Wachlarz tworzyw, z których wykonywane są korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a prócz tego nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje również tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.