Etapy zakładania implantów zębowych

9 czerwca 2019

Najlepszą metodą na uzupełnienie ubytków w uzębieniu są implanty stomatologiczne. Sprawdzą się zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i gdy brak nam pojedynczych zębów. Ich najważniejszymi atutami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant zęba, a tak naprawdę jego ceramiczna korona, wygląda zupełnie jak prawdziwy ząb. Przed ich zakładaniem nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów, jest to zatem mniej dotkliwe dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy lub mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ów proces i jak należy się do niego przygotować.

Implanty zębów – kolejne kroki terapii

proces założenia implantów zębowych zaczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Równie istotne jest też stosowne nastawienie i poradzenie sobie z nerwami. Następnie dentysta wykonuje nacięcie dziąsła. To pozwala na odsłonięcie kości i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To najtrudniejsza część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wprawą i wyczuciem. Precyzja ważna jest również przy wszczepieniu implantu zęba w łoże. Gdy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarz musi jedynie zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a lęk przed odczuciem bólu

Myśl o założeniu implantu zęba budzi u wielu osób przerażenie związane z ewentualnym przenikliwym bólem odczuwanym podczas zabiegu oraz kilka dni po nim. Na szczęście niepokój ten jest kompletnie bezzasadny. Współczesna implantologia dysponuje niezmiernie wydajnymi lekami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi pełny komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie czuli na ból mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie eliminującego możliwość odczuwania stresu przed chirurgiem-stomatologiem.