Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

27 lipca 2020

Szukasz szczegółowych informacji o laserowej korekcie wzroku? Zajrzyj na voigtklinikaoka.pl

Codzienny komfort, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych oraz praca w rozmaitych zawodach – to zaledwie kilka z powodów, które popychają nas do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnio nieustannie rośnie, na co wpływ ma zapewne coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia) oraz bardzo nikłe niebezpieczeństwo możliwych komplikacji. Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania udowadniają wszak, że nie leczone wady wzroku mogą doprowadzić do sporo poważniejszych problemów, bowiem stanowią czwarty (tuż po zaćmie, jaskrze oraz zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy jeden na trzech mieszkańców Europy.

Laserowa korekta wzroku – efektywność i niska inwazyjność

Korekta laserowa wzroku korzysta z technologii formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku można osiągnąć świetne rezultaty. Zmniejszając jej obwód i podnosząc środek, można z kolei wyeliminować problem dalekowzroczności. Obecnie szeroko rozpowszechnionych typem lasera stosowanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie pulsy światła IR. Pozwala to na przeprowadzenie dokładnego kształtowania, a zarazem redukuje ryzyko uszkodzenia zdrowych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad wzroku przemawia dużo argumentów. Główne z nich to przede wszystkim precyzja, niska inwazyjność, efektywność, a także prawie nie występujące ryzyko komplikacji. Trzeba napomknąć też o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto wiedzieć o tym, iż w pewnych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim nieukończony 21 roku życia, choroby oczu jak przykładowo zaćma, karmienie piersią i ciążę, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]