Czy warto używać wielorazowych masek na twarz?

26 kwietnia 2020

Jeśli potrzebujesz maski ochronnej, koniecznie odwiedź tę stronę

Jeszcze do niedawna maseczka ochronna kojarzyła się wyłącznie z lekarzami bądź turystami z Japonii zwiedzającymi nasz kraj. W ostatnim czasie z powodu pojawiających się często groźnych chorób zakaźnych przenoszonych za pośrednictwem śliny, jednorazowe maseczki ochronne oraz te wielokrotnego użytku są coraz częściej zakładane przez Polaków.

Do czego służy maseczka ochronna na twarz?

Maseczki ochronne zakrywają usta i nos, dzięki czemu zagrożenie przedostania się bakterii i wirusów do systemu przez śluzówkę jest ograniczone. Niektóre maseczki wyposażone są w przejrzystą przyłbicę z tworzywa sztucznego, która osłania całą twarz, a głównie oczy, przez które też może dojść do zarażenia. Maseczki na twarz powinny być wykorzystywane przez pracowników szpitali, lekarzy czy policjantów, którzy są codziennie narażeni na bezpośrednią, długotrwałą styczność z ludźmi zarażonymi. Pozostałym jednostkom takie maski posłużą do osłony przed niebezpiecznymi wirusami w trakcie codziennych zakupów czy podróży komunikacją miejską. Stało się to poniekąd koniecznością w okresie zagrożenia zachorowaniem na niesłychanie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19.

Jaką maseczkę wielorazową do codziennego zastosowania?

Maseczki powinny być komfortowe i gwarantować bezproblemowe oddychanie. Maseczka musi mieć styczność ze skórą włącznie nie drażniącą warstwą tkaniny, przykładowo bawełny. Zaleca się wybierać maseczki ochronne, które wykonano z certyfikowanych materiałów filtracyjnych wykorzystywanych w medycynie i które są wyjałowione przed zapakowaniem. Niektóre maseczki można używać wielokrotnie, rzecz jasna pod wymogiem trzymania się wskazówek zawartych w dołączonej do opakowania instrukcji.

Nasze dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]