Bezpieczne wybielanie zębów

13 stycznia 2019

Mocne i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające są skuteczne. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – odzyskaj mocne i białe zęby

Szczotkowanie zębów po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby wybielające (woski, żele, paski), nie zapewniają długotrwałych rezultatów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty już po 3 sesjach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów nawet o piętnaście tonów

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Potem za pomocą specjalistycznego wzornika określa się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotne jest też precyzyjne dobranie odczynu żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście tonów, efekty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez co najmniej tydzień. Znakomite efekty przynosi również wybielanie zębów za pomocą lampy LED.