Basen dla niemowlaków i starszych dzieci

30 kwietnia 2019

Mimo że nawet dekadę wcześniej zajęcia na basenie dla noworodków nie były lubiane wśród mam, to obecnie coraz częściej jedna z nich decyduje się na to, by zapisać swoje latorośle na basen. Dla niemowląt pływanie jest bowiem doskonałym treningiem, pozwalającym na lepszy rozwój ich ciała. Dobrze również zaznaczyć, iż – wbrew obawom niektórych mam – na pływalnię mamy szansę wybrać się z bobasem naprawdę wcześnie, bo nawet od trzeciego miesiąca życia. Jednak miejmy na uwadze, iż bobasy będą w pełni niezagrożone jedynie wtedy, kiedy wybierzemy się z nimi na właściwe zajęcia pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Jak więc je odszukać? O jakich rzeczach musimy pamiętać przy poszukiwaniach? I co osiągniemy stawiając na basen dla niemowląt?

Dlaczego powinniśmy postawić na basen dla niemowlaków?

Najistotniejszym plusem basenu dla niemowląt jest z pewnością to, iż kompleksowo wspiera zdrowie dziecka. Dzięki zajęciom na pływalni szybciej rozwija się układ oddechowy, wzmacnia się układ mięśni, zaś słabe nadal stawy dzieci nie są obciążone, dzięki czemu minimalizuje się niebezpieczeństwo nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to również świetna metoda na naukę zborności ruchów, dzięki czemu dzieci szybciej stawiają pierwsze kroki. Dobrze też wspomnieć, że zajęcia na basenie prowadzone są z pozostałymi bobasami – będą więc wspaniałą sposobnością do nauki społecznych relacji z równolatkami.

Ochrona na basenie dla niemowląt

Mnóstwo matek błędnie uważa, że ćwiczenia na basenie dla niemowląt mogą powodować pewne niebezpieczeństwo, a wystarczy z rozwagą podejść do wyboru firmy, jaka przygotowuje te ćwiczenia. Szczególnie istotne okaże się niewątpliwie to, aby były one prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy po pierwsze zadbają o bezpieczeństwo maluchów znajdujących się w wodzie, lecz również opracują odpowiednie ćwiczenia, dzięki czemu te odpowiednio spędzą czas na basenie i będą miały z tego rozwojowe i emocjonalne korzyści.