Atuty oczyszczaczy powietrza

21 maja 2020

Mieszkańcy miast stopniowo nabierają świadomości, jak istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: spaliny samochodów, roztocza, dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

Dzisiaj najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest znacznie skuteczniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co eliminuje dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo eliminuje też wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.