Aparat do magnetoterapii – zastosowanie w medycynie

4 lutego 2020

Potrzebujesz aparatu do magnetoterapii? Koniecznie odwiedź tę stronę

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia zmniejsza również ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]