Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

14 października 2020

Zleć wywóz starych mebli Kraków

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie używamy, a których z różnorodnych powodów nie chcemy się pozbyć. Żeby nie zajmowały powierzchni mieszkaniu, najczęściej przestawiamy je na strych, do piwnicy lub do komórki lokatorskiej. Szkopuł jednak w tym, iż po jakimś czasie także w tych schowkach robi się tak ciasno, że normalne ich użytkowanie bywa do zniesienia. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania gruntownych porządków, będących okazją do tego, aby uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy też, kiedy nabywamy zaniedbaną nieruchomość lub otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak łatwo przeprowadzić wywóz starych mebli z mieszkania, poddasza oraz piwnicy.

Wywóz starych mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Odpady takie jak zużyte panele podłogowe lub ścienne, sprzęt AGD i RTV, stare meble czy elementy ram okien nie mogą trafić do pojemnika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeśli chcemy się ich pozbyć, możemy wybierać z paru możliwości. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego auta. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce przeważnie raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów pokaźnych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zadba ona także o legalny recykling jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko świadczą też profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu strychu, komórki lub całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne zastosowanie materiału

Jeśli stare meble zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie skończą spalone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu komponentów według materiału, z którego były wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się z reguły do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później służą do złożenia kolejnych garderób, łóżek lub półek.

Nasze dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]