Urządzenia do zwiedzania dla muzeów i wystaw

28 sierpnia 2018

Jeśli skorzystamy z audio zwiedzania, wizyta w muzeum może zyskać całkowicie nowy wymiar. Warto więc zapoznać się z informacją, czym są audiowycieczki, i przekonać się, co zagwarantuje zwiedzającym skorzystanie z audioprzewodnika.

Czym jest audioprzewodnik?

Audioprzewodniki dla muzeów to łatwe w użyciu przenośne urządzenia do zwiedzania, dzięki którym osoba odwiedzająca wystawę uzyskuje na bieżąco mnóstwo ciekawych informacji odnośnie interesujących go zbiorów. Dzięki nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszystkie urządzenia do audiowycieczek łączy wysoka funkcjonalność i nieskomplikowany sposób obsługi. Z pewnością dla większości osób odwiedzających muzea oglądanie ekspozycji we własnym tempie przy jednoczesnym odsłuchiwaniu narracji o udostępnionych zbiorach, będzie ciekawsze niż konwencjonalne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, aby zintensyfikować wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb konkretnego muzeum, jak również samego odbiorcy. Zatem bez względu na to, czy do muzeum trafia pokaźna grupa licealistów, rodzina z dziećmi czy wycieczka seniorów – odpowiednie dobranie treści audioprzewodnika do wieku i profilu zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w przybytku kultury niezapomnianym przeżyciem.

Jakie urządzenia dla audio przewodników wybrać?

W sprzedaży pojawiły się różne audio przewodniki turystyczne, dlatego dobór najlepszego urządzenia do zwiedzania może być dla niektórych dyrektorów muzeów trudny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor, który oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość stworzenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Istotna jest również dostępność treści w językach obcych. Na przykład, polskiej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia odwiedzającym muzeów możliwość skorzystania z nagrań w wielu językach.