Sprawdzenie samochodów używanych – wykryj ukryte wady

24 lipca 2019

Nabycie samochodu to spory wydatek – dla wielu z nas wiąże się więc z podjęciem poważnych decyzji. Niezmiernie dużym ryzykiem jest zakup auta używanego – uczciwość ich sprzedawców niestety nierzadko pozostawia wiele do życzenia, a samochód reklamowany jako bezwypadkowy i w 100% sprawny, okazuje się mieć „bogatą” historię i mnóstwo defektów. Niestety nie wszyscy jesteśmy w stanie znaleźć potencjalne nieprawidłowości przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie samochodu przed zakupem warto zatem zlecić profesjonalistom.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – ujawnianie wad i usterek

Sprawdzenie aut używanych jest niezbędne, by mieć pewność, że pojazd rzeczywiście jest w takim stanie technicznym, jak deklaruje jego obecny właściciel. Dobrze będzie, jeśli samochód obejrzy doświadczony, godny zaufania mechanik, nie mający żadnych związków ze sprzedawcą. Wyjątkowo ważne okazuje się to podczas kupna pojazdu od pośrednika bądź z komisu. Czasem firmy, aby podnieść sprzedaż, mają skłonność do zatajania informacji o różnych uszkodzeniach i usterkach, które mogłyby wpłynąć na obniżenie ceny. Sprawdzenie samochodu przed kupnem gwarantuje uniknięcie takich błędów i – tym samym – ryzykownych wydatków.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem – historia pojazdu

Jednakowo znacząca – a może nawet bardziej znacząca – jest historia pojazdu. Chodzi tu szczególnie o dane o ewentualnych kolizjachz jego udziałem, przejechanych kilometrach i wpisach w rejestrach samochodów kradzionych. Na sprawdzenie auta pod tym kątem pozwala tzw. numer VIN (Vehicle Identification Number) i specjalistyczne wyszukiwarki. Używanie ich jest płatne, ale zakłady oferujące inspekcję pojazdów zapewniają też i tę usługę – dzięki niej nie kupimy samochodu pochodzącego z kradzieży i ustrzeżemy się wielu innych kłopotów.