Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

29 maja 2021

Potrzebujesz szczegółowych informacji o wydrukach 3D? Doskonale trafiłeś! Kliknij tutaj.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana głównie do inżynierów, pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, projektantów CAD, a także przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wydrukowany przy pomocy technologii PolyJet, SLA, SLS, DMLS, oraz FDM, może zamówić tę usługę przy założeniu, że nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje również usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładne drukowanie 3D detali

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk bardzo cienkich ścianek, wygładzonej powierzchni, detali oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda wydruku 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wyrazistość konturów oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Druk 3D w technologii FDM – wielokolorowe filamenty

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jak również opcja wykorzystywania filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany głównie za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]