Samochód do ślubu – do kościoła z własnym kierowcą

8 października 2018

Niewątpliwie nadzwyczaj istotnym wydarzeniem na ścieżce życia każdego z nas jest ślub. Wszystko powinno być w tym dniu dopięte na ostatni guzik – nic nie może zawieść. Dzień ożenku jest zawsze zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. Zasadniczy akcent jego oprawy stanowi auto, którym państwo młodzi pojadą do ślubu – jest ono synonimem najwyższego statusu.

Samochód do ślubu – tradycyjnie na ceremonię

Obecnie przyjętym zwyczajem jest, by nowożeńcy pokonali drogę na ceremonię samochodem. Kiedyś był to pojazd zaprzężony w dwa udekorowane odświętnie konie. Jednak wraz z pojawieniem się rewolucji przemysłowej wierzchowce zostały wyparte przez auta. Auto do ślubu jest szczegółem, który winien być zauważony przez zgromadzonych gości. Jednak oprócz spodziewanej, iście królewskiej oprawy, samochód jest nadzwyczajnie w świecie szybkim sposobem dotarcia na ślub. Tym bardziej obecnie, kiedy to nie poruszamy się już w granicy niewielkiego terenu zamieszkania, ale nierzadko pokonujemy przed ślubem kilka lub kilkanaście kilometrów – przecież w dzisiejszych czasach droga z kościoła do lokalu weselnego przebiega zwykle przez studio fotograficzne.

Co wybrać – zabytkowe auto czy luksusowy Mercedes do ślubu?

Na wybór wyśnionego auta mogą mieć wpływ moda oraz indywidualne gusta. Przeważnie większość wstępujących w związek małżeński preferuje samochody z aktualnej oferty znanych marek, np. Mercedesa. W palecie usług przewozowych dedykowanych młodej parze odnajdziemy także pojazdy z aktualnej oferty salonów, jak i te retro. Młode pary najczęściej decydują się nowoczesne egzemplarze wysokiej klasy w stonowanej, nierzucającej się w oczy czerni. Całość winna stanowić idealną harmonię, dlatego ekskluzywne wnętrza ze skóry są już standardem. Wypożyczalnie aut do ślubu zapewniają nowożeńcom możliwość wynajmu pojazdu wraz z szoferem zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która będzie siedziała za kierownicą jest również gwarantem powodzenia naszej uroczystości. Dlatego potrzebny jest profesjonalny kierowca, który na czas dowiezie nas pod kościół, przy czym będzie dyskretny i nie skupi całej uwagi na swojej osobie.