Rzeźba do ogrodu – sztuka w przestrzeni prywatnej

20 marca 2021

Nowoczesne rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko w przestrzeni ogólnodostępnej, ale też na prywatnych posesjach. W której technice się je sporządza? Kto z reguły zamawia rzeźby do ogrodu oraz fontanny w formie ozdobnej figury?

Rzeźby ogrodowe – nieprzeciętny sposób na urozmaicenie przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz bardziej popularną metodą aranżacji prywatnych ogrodów oraz terenów publicznych. Współcześnie wielkim popytem cieszą się kreatywne rzeźby wytworzone techniką odlewu, których forma została dostosowana do preferencji klienta, jego predyspozycji, a także wielkości ogrodu. W obszernych przestrzeniach świetnie komponują się pokaźne, monumentalne dzieła, które chwytają za serce swoim dostojnym charakterem. W mniej rozległych ogrodach rekomenduje się z kolei umieszczanie niewielkich rzeźb. Zamawiający wybierają pomiędzy bogatymi ornamentami albo wprost na odwrót – zdecydować się na rzeźby w stylu minimal. Wybór stosownej rzeźby powinien zależeć od stylu ogrodu i tego, jaki skutek pragniemy finalnie uzyskać. Sporym popytem cieszą się również niecodzienne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie są wspaniałą formą aranżacji przestrzeni.

Kto kupuje rzeźby do ogrodu?

Rzeźba do ogrodu to wyraz miłości do sztuki i jest poszukiwana przez podmioty różnego rodzaju. Doskonale komponuje się w parkach, gminnych ogrodach, laskach, może także być urozmaiceniem posesji przy hotelu, uniwersytecie, galerii sztuki, gmachu ministerialnym czy też innym budynku o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby zamawiają również osoby prywatne, które pragną wytworzyć w swoim ogrodzie niezwykły klimat. Można wybrać minimalistyczną rzeźbę, która podkreśli nowoczesny charakter przestrzeni albo zdecydować się na figurę stylizowaną na antyk. Modne są również imponujące rzeźby w stylu orientalnym, które będą oszałamiającym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu japońskim.