Projekty budowlane – o czym pamiętać?

10 marca 2019

Na https://joannaklusak.com/oferta/ uzyskasz kompleksową pomoc profesjonalisty w dziedzinie sporządzania projektów budowlanych Kraków

Trudno wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż wzniesienie domu. Powinniśmy jednak wiedzieć, iż nie będzie to łatwe zadanie, zaś szczególne problemy wiążą się z załatwieniem najróżniejszych oficjalnych formalności. Najpierw należy otrzymać pozwolenie na budowę – a zostanie wydane, jeżeli przedstawimy projekt budowlany. Projekt musi zostać stworzony przez architekta, a jego treść regulują właściwe ustawy. Co zatem powinien zawierać? Zachęcamy do przeczytania krótkiego tekstu.

Treść projektów budowlanych

Najistotniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać opracowany na specjalnej mapie zatwierdzonej przez geodetę i posiadać układ dotychczasowych i wznoszonych budynków , a także sieci elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się również dane o miejscu przechowywania odpadów, układzie zieleni czy płocie. Projekty budowlane powinny poza tym posiadać projekty budowanych obiektów i nierzadko także informacje od firm dostarczających wodę, gaz i prąd. W niektórych przypadkach niezbędne okaże się także zawarcie rezultatów badań podłoża.

Projekty budowlane – dlaczego tak ważne?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, projekty budowlane są potrzebne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż nasza inwestycja musi przebiegać w myśl strategii określonej w owym dokumencie, zaś wszystkie niedopatrzenia mogą stać się powodem jej nieodebrania.

Nasze dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]